Strona 1 z 1
: 27 paź 2010, 22:40
autor: angelpiotr
Witam wszystkich rzeczoznawców i nie tylko. Studiuję na III roku Gospodarki Przestrzennej w Gdańsku. Planuję po tym kierunku iść na podyplomówkę z wyceny nieruchomości. Problem w tym że u nas na studiach nie przedmiotu Podstawy budownictwa, który jest w minimach programowych kierunku studiów. Moglibyście poradzić jakąś fachową literaturę odnośnie budownictwa dla laika ale napisaną przystępnym językiem? Z góry dziękuję.
: 28 paź 2010, 9:24
autor: andy1909Z
wydawnictwo IDM + np. poradnik majstra budowlanego, coś z Wacetobu - pomyszkuj, popatrz co ci będzie pasować.
: 28 paź 2010, 10:40
autor: kabaczek124
"Podstawy budownictwa dla zarządców i rzeczoznawców majątkowych" IDM
"Budownictwo ogólne dla architektów" Przemysław Markiewicz (dużo rysunków pokazujących detale i rozwiązania konstrukcyjne"
"Budownictwo z technologią" - to podręcznik dla technikum budowlanego (więc podstawy jak znalazł)
: 02 lis 2010, 22:13
autor: angelpiotr
A że tak zapytam uczyliście się z tych książek? Ja znalazłem stronę z takimi pozycjami...
http://www.akademia.marwlo.cad.pl/literatura_bud.htm
i taką książkę "Podstawy budownictwa" Podręcznik Bożenna Wapińska, Mirosława Popek, ale chyba posłucham się was i kupię coś z IDM... Dziękuję bardzo za pomoc.
: 04 lis 2010, 10:27
autor: Stefanulek
Jeśli mogę doradzić (a jestem "budowlańcem", to czym starsza książka tym lepsza. Nie ma jednej konkretnej o wszystkim. Jest książka "wszechnia budownictwa" stara i bardzo dobra. Poza tym wszystkie wydania "Budownictwa Ogólnego" żeńczykowskiego.
Ale moim zdaniem jest zakupić kilka niegubych książek traktujących o poszczególnych etapach czyl np. O fundamentach, Scianach/stropach i dachu/więźbach dachowych.